Над 800 000 пътни нарушения са регистрирани от началото на годината, 373 000 от тях за нарушена скорост. Това съобщи в Сутрешния блок на БНТ комисар Росен Рапчев, началник на "Пътна полиция".
Комисар Рапчев заяви, че анализа на поведението на водачите на пътя не е добър. Регистрираните пътно-транспортни произшествия са над 2900, с 254 загинали и 3653 ранени.
Спрямо миналата година тежките ПТП са намалели със 170, ранените с 286, а загиналите са със седем по-малко.
"Пътна полиция" е засилила контролната дейност. През миналата година с 25% и тенденцията продължава и тази.
Комисар Росен Рапчев, началник на "Пътна полиция": Основните причини за произшествия са загубата на контрол над превозното средство, неправилни маневри, особено изпреварване, и силния трафик през летните месеци.
Георги Тодоров от Браншовата организация за пътна безопасност представи кампанията "Пази семейството си на пътя", в която участва и БНТ.
От началото на годината са загинали 9 деца, четири от тях като пешеходци.
Комисар Росен Рапчев, началник на "Пътна полиция": Родителите са тези, които трябва да се грижат за децата - дали ще са пешеходци, пътници или ще играят на пътното платно. Личният пример оказва влияние на детето.
Очаква се да повдигнат обвинение срещу сина на Атанас Бобоков за притежание на наркотици
Двама отиват на съд за катастрофата с безнадзорни коне, при която загина 18-годишно момиче
7 години затвор за шофьора, който уби 23-годишния Йордан пиян и се укрива 2 години