ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нов подлез между кварталите „Овча купел“ и "Горна баня"

Чете се за: 00:33 мин.
У нас

Националната компания "Железопътна инфраструктура" инвестира повече от 1,8 милиона лева за изграждането на пешеходен подлез между кварталите „Захарна фабрика“ и "Горна баня". Идеята е да се гарантира безопасното преминаване на пешеходци през жп линията.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Достъпът до новия подлез се осигурява чрез две стълбища. Той е предвиден да бъде използван и от майки колички, както и от трудноподвижни хора. За целта има изградени две рампи и асансьори.

      Инж. Милчо Ламбрев: "В момента съоръжението се охранява от охранителна фирма с жива охрана и постоянно видеонаблюдение. Всички хора ще могат да ползват подлеза денонощно, тъй като той е отворен за всички."

      Години наред хората от квартал "Горна баня" настояваха да бъде изграден подлез в района. Десетки граждани, опитали се да пресекат влаковите релси са загинали през последните години. Днес на официалното откриване дойде и Антоанета Цветанова, чийто син е загубил живота си в опит да премине.

      Антоанета Цветанова: "Моето дете, някъде там на небето, сега е гордо и щастливо с това, че няма да има други жертви като него."

      Ръководството на компанията се надява с обособяването на подлез, който да пести на хората от квартала по няколко километра заобикаляне, инцидентите и смъртните случаи да останат в миналото.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?