Продължава да е в сила забраната за къпане на Офицерския плаж във Варна. Причината е замърсяването, открито преди около месец. Пробите бяха взети на 6 юни, като това беше първото изследване на морските води за сезона. При изследване на морската вода инспекторите тогава установиха двойно повишаване на нивото на бактериите ентерококи и ешерихия коли.
Офицерският плаж във Варна е сред най-мръсните по Черноморието. Замърсяването му се дължи най-вече на Шокъровия канал. През 2014 г. за плажа имаше продължителна забрана за къпане, като причината тогава беше потопът в квартал “Аспарухово”, при който в морето се изля огромно количество мръсотия.
През юли миналото лято количеството бактерии ешерихия коли във водата отново беше повече от два пъти допустимите норми.
Забраната за къпане на Офицерския плаж ще важи, докато пробите не покажат по-добри качества на водата. В зоната се извършва учестен мониторинг. На останалите плажове във Варна и региона водата е с нормални качества.
КС отхвърли искането на Апелативния съд във Варна за мандатите на тримата големи в съдебната система
Конституционният съд разглежда решението на парламента за мерки срещу скъпите горива
94 долара за барел петрол след обявеното от Тръмп двуседмично примирие с Иран