В Пловдив въвеждат ограничение на скоростта - до 30 км в час, за цели квартали в града. Изключения ще се правят само за големите булеварди и главни улици. Към мярката се пристъпва, за да се намалят пътните произшествия с пешеходци.
Експертни комисии от всичките шест района на града започват обследване на местата с концентрация на пътно-транспортни произшествия, за да се набележат мерки за ограничаването им. Сред възможностите е в гъсто населените жилищни зони, където има детски учебни заведения и паркове, скоростта на движение да бъде намалена.
От следващата година тази улица, а заедно с нея и почти всички вътрешно квартални улици в жилищен комплекс "Тракия", ще бъдат с ограничение на скоростта до 30 км.
Тракия е най-бързо разрастващият се район в града, с широки булеварди, по които скоростта ще остане 50 км. в час. По малките улици ще се поставят ограничителни табели.
Златин Велев, зам.кмет на Пловдив: Още в началото, влизайки в квартала, да бъде предупреден водачът, че влиза в жилищна зона и трябва да намали скоростта.
Гражданите възприемат идеята разнопосочно.
Ограниченията ще се въведат и в други квартали след приемане на новия Генерален план за движение в града в началото на 2019-та. С него за улесняване на паркирането все повече вътрешно квартални улици ще станат еднопосочни. Предвидени са 1 млн.лв. за подобряване на уличното осветление.
Генералният директор на БНТ и министърът на културата с първа среща за „Евровизия 2027“
След триумфа на „Евровизия“: БНТ и Столичната община организират открито „Bangaranga“ парти в София
След триумфа на „Евровизия“: БНТ и Столичната община организират открито „Bangaranga“ парти в София
Премиерът Радев пред Мерц: България се утвърди не като периферия, а като важен партньор в Европа
Вицепремиерът Донев: Намаляваме с 10% разходите за заплати в държавната администрация от 1 септември