Наред със столицата, Пловдив също е сред градовете, който често попада в челните места на класацията за най-лош въздух у нас. Вчера там беше регистрирано двойно завишение над нормите на фини прахови частици. Тази сутрин отново има превишение, но то не е толкова драстично.
През нощта то е било около 300 кубични метра на квадратен метър.
Инж. Мариана Кондаклиева, началник отдел в РИОСВ-Пловдив обясни, че има превишение, което е обичайно за зимния сезон предвид ниските температури и масовото използване на битово отопление. Липсата на вятър, мъглите и температурните инверсии водят до задържане на замърсителите и наслагването им.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°