В прокуратурата в Сливен е подаден сигнал за нерегламентирано изхвърляне на животински отпадъци в гората над твърдишкото село Боров дол.
Според запознати става въпрос за тонове пилешка карантия и трупове на норки, загробени незаконно в открит рудник, даден на концесия на частното дружество "Минстрой ООД", в непосредствена близост до селото.
Очевидци, които не пожелаха да застанат пред камерата, разказаха, че тирове извозвали отпадъците късно през нощта, след това заравяни и тампонирани на дълбоко на различни места в гората.
Прокуратурата е взела проби, издирва се извършителят.
Все още не е ясен произходът на изхвърленото месо. Изпълнителният директор на фирмата концесионер е казал пред разследващите, че не знае нищо. По случая се води разследване.
Мястото е обработено и дезинфекцирано. Утре "Басейнова дирекция" ще вземе проби от водата в реките.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката