Петима са ранени след верижната катастрофа на АМ "Тракия" край Ихтиман. Трима от ранените са настанени в болница, единият е с травма на главата. 7 коли са се блъснали заради намалена видимост. В Района гори сметище и заради дима и мъглата се е стигнало до инцидента, каза директорът на "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Николай Николов на извънреден бригинг.
Движението в района се нормализира. Главен комисар Николов призова водачите да спазват ограниченията.
Сметището още гори и видимостта е затруднено. Горенето се дължи на процеси на гниене и в резултат на самозапалване. То не е работещо.
Кметът на Ихтиман каза, че още вчера е задейства план за пожари и че сметището е било потушено още вчера. Има доста хора, които събират отпадъци и може и те да са причинили пожара, добави той.
Изготвят нови справки и експертизи по делото за побоя над журналиста Слави Ангелов
Асоциацията на прокурорите и Камарата на следователите: Политическият натиск върху кадровите решения в съдебната власт е недопустим
Запознайте се с Орка - първото куче в България, обучено да открива фалшиви банкноти (СНИМКИ)
"Черен лед" по пътищата: Как да реагираме зад волана в такава ситуация?
20 000 лева гаранция за шофьора, убил полицай при катастрофа на Околовръстното в София
"Всичко е черно": Разказът на една иранка в България за събитията в родината й