По официални данни ще работим до 13 май за държавата. Има леко покачване на данъци - по-високата осигурителна вноска, по-високите осигурителни прагове, повишени акцизи на цигарите. Това заяви Петър Ганев от Института за пазарна икономика в студиото на "Денят започва".
Предходната година беше най-добрата година след кризата, ръст от 3.9-4%, с рекордна заетост - 68% за хората 15-64-годишна възраст. Наличието на повече работа води до повече приходи, коментира Ганев.
Петър Ганев, икономист: Развитието обаче не достига до всички - 70% от новите работни места през 2017 година са концентрирани в София-област, Пловдив и Стара Загора. Всички новосъздадени работни места през миналата година в цяла Северна България са по-малко от тези в Пловдив.
Висококвалифицираните българи са усетили ръста, но при голяма част от българите липсва тази квалификация. Дългосрочно безработните, те са извън тези процеси, но това е големият проблем на образованието, каза още Ганев.
Какво се случва, когато бюджетът не е приет навреме - анализ на Фискалния съвет
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Хазната е загубила близо 580 милиона лева от недекларирани горива през 2024 г
Президентът пред "Величие": Какво трябва да се предприеме, за да се повиши доверието към изборния процес
Съдът решава дали да остави в ареста уволнения директор на 138-о училище