България и Турция ще подпишат протокол за прилагане на споразумението за обратно приемане на незаконно пребиваващите у нас мигранти в Турция.
Споразумението за реадмисия беше сключено между Европейския съюз и Турция през март като част от усилията за справяне с мигрантската криза. В замяна Брюксел ще подкрепи финансово изграждането на бежански центрове на турска територия. Работи се и за отпадането на визите за турските граждани в Европейския съюз.
Споразумението между София и Анкара се очаква да влезе в сила в началото на юни. То ще позволи на България да връща обратно на турска територия мигрантите, влезли нелегално в нашата страна. Споразумението за реадмисия вече работи в Гърция и позволява връщането на нелегални мигранти от южната ни съседка към Турция.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите