Нова практика - подземни контейнери за смет, започват да въвеждат в Пловдив. Това обяви началникът на общинското предприятие "Чистота" Иван Стоянов. Целта е във въздуха да не се носи миризма на отпадъци, а и да не се разваля визията на красивите централни улици в града на тепетата.
Планира се първите подобни съдове да се сложат на улица "Отец Паисий", която в момента се ремонтира. Идеята е такива контейнери да се разположат и по улиците "Филип Македонски" и "Иван Вазов", както и по булевард "Цар Борис III Обединител".
За изграждането на първите подземни контейнери ще бъде обявена обществена поръчка. За да се положат в земята стандартните съдове тип "бобър", трябва да се направи изкоп на дълбочина около 2 и половина метра. При по-тесните улици ще се мине на вариант с по-малки контейнери, които да се спускат на метър и 40 см в земята. Предвижда се съдовете да се разполагат по линията на дърветата, посадени по улиците, защото там е по-малко вероятно да има подземна инфраструктура. Възможно е подземни контейнери да се слагат и около парковете.
Отвориха за движение магистрала „Тракия“ след инцидента с обърнат тир край Карнобат
Силна буря остави без ток няколко села в Ямболско, паднали дървета нанесоха щети
Силна буря връхлетя Югозападна България, десетки населени места са без ток
Историите и знаковите моменти, които ще запомним от световното по футбол
Политически реакции за разполагането на американските самолети-цистерни на летище "Безмер"