За втори път русенци излязоха на протест в защита на Националния парк „Пирин“. Те недоволстват срещу забавянето на влизането в сила на новия план за управлението му и опитите за прекрояване на стария.
Природозащитниците заявиха, че искат яснота за проектите, за строителство, които, според тях за сега се крият от обществото. Представители на русенските активисти заявиха, че не протестират срещу идейния проект за нов лифт, а затова, че не е направена екологична оценка, за влиянието му върху околната среда.
Михаил Михов - природозащитник
„Този нов лифт не е ясно колко ще е дълъг и до кой връх ще стига. Нито по какъв начин ще бъде построен и колко дървета ще бъдат изсечени.”
Невена Робертова
„Ние сме тук за да покажем, че планината не е само за банскалии, а за всички.”
Друг проблем, според протестиращите е, че капацитетът на стария лифт не се използва максимално ефективно. Те настояха, че освен за ски, планината трябва да бъде достъпна за всички форми на туризъм, които са в полза на околната среда.
Кирил Нешев, кандидат за кмет на район “Средец”: Бих променил подхода на управление на администрацията
С над 100 км/ч е карал 17-годишният шофьор, който се заби в къща в Дупница и загина
Обявиха частично бедствено положение заради пороен дъжд в село Войводино (СНИМКИ)
Възстановено е движението от Смолян към Пампорово по авариен обходен път
Книжките на шофьорите от кървавата гонка на "Челопешко шосе" са валидни, но ще проверяват как са издадени
Християн Пендиков: Случаят с Ива Михайлова от Кочани показва проблеми с правосъдието и правото на лечение в РСМ