Директорът на Националния литературен музей Пламен Георгиев-Крайски беше освободен от поста си вчера. Причината - според Министерството на културата усилията му за управлението на института са незадоволителни и не съответстват на политиката, провеждана от министерството. Затова Крайски е получил и приел предложение за прекратяване на трудовия договор срещу обезщетение.
Недоволството на освободения директор е породено от факта, че той не е получил мотиви за своето освобождаване. В същото време за дейността си през 2016 г. Националният литературен музей е получил отлична оценка или 85% от максималния брой точки.
Пламен Крайски пое управлението на музея през март 2016 г. Той беше назначен след провеждането на конкурс за срок от 5 години.
Пламен Георгиев-Крайски: Когато ме поканиха, ми предложиха споразумение или шанса да бъда уволнен дисциплинарно и да тръгнем по съдилищата. Ако министърът наистина има друга концепция, най-достойно беше да седнем да говорим. Ако аз приема неговата концепция и я съчетая с моята и да продължим напред, а ако не я приема, да си подам оставката, което е достойно.
Милена Милотинова за "Евровизия": Мащабите на събитието са огромни – това е дългосрочна инвестиция в икономиката
Омбудсманът Велислава Делчева: Цените на тока от 1 юли са необосновано завишени
Властта представи инициативата "Кошница с грижа": Намаляват с 15% цените на основните продукти
Международните превозвачи готвят протест на 15 юни, ще има затруднения в движението в големите градове
Книжките на шофьорите от кървавата гонка на "Челопешко шосе" са валидни, но ще проверяват как са издадени
Иван Демерджиев: Кандев ме изненада с това да си прекратим отношенията без ясни мотиви
Верижна катастрофа блокира движението по пътя Слънчев бряг – Бургас (СНИМКИ)
Милена Милотинова за "Евровизия": Мащабите на събитието са огромни – това е дългосрочна инвестиция в икономиката