В момента в западните и централните части от страната има валежи от дъжд. На изток е ветровито, но не вали. Значителни количества на валежи са регистрирани в Кирково, Родопи - 68л/кв.м, Враца - 34 л/кв.м, Ново село - 32 л/кв.м Валежите продължават като те ще отслабнат в неделя и понеделник, но температурите ще паднат. Това каза за БНТ Мартин Славчев, дежурен синоптик в НИМХ на БАН, който допълни, че оранжев код е валиден до полунощ.
Мартин Славчев - дежурен синоптик в НИМХ на БАН: Валежите ще продължат в югозападните райони. За утре там има обявен жълт код за значително количества на валежите. В централните части на страната отново също ще има валежи. На изток отново ще бъде с южен вятър, по-високи температури и валежите ще са значително по-малки. В неделя остава опасността на юг с валежи. Обстановката е продължителна. Циклонът "Филип" е бавно подвижен. Днес и уикендът ще създава проблеми. В понеделник валежите ще отслабнат, но ще нахлуе по-студен въздух.
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Изпълнителният директор на НДК поиска от ВАС ново разглеждане на делото срещу нея
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"