Лекари и пациенти на протест в този момент искат оставката на д-р Ганчо Витанов - управител на 30-и ДКЦ в София. Липсата на ток в поликлиниката и редица неплатени сметки от старото и новото ръководство предизвика високо напрежение в ДКЦ още миналата седмица. Проверка на БНТ установи, че новият управител на лечебното заведение е уличен по две дела за измами в особено големи размери.
От час и половина има протест на лекари и пациенти, които не са съгласни с управлението на директора на 30 ДКЦ. Той не пожела да говори, като нарече БНТ клеветници.
Моника Чеуз: "Протеста не касае точно частната лаборатория, а дали 30 ДКЦ ще продължи да съществува или ще бъде превърнато в хоспис. Искаме да успокоим хората, че 30 ДКЦ ще остане поликлиника, няма да бъде приватизирано и премахвано."
Конституционният съд ще разгледа спор за решението България да се включи в Съвета за мир на Доналд Тръмп
От доживотна на 20 г. затвор: Намалиха присъдата на мъжа от Перник, пребил до смърт жена си Анита