Първият сняг в Пловдивско не създаде сериозни проблеми. Всички пътища останаха проходими при зимни условия. В Пазарджишка област се натрупа снежна покривка до 5 сантиметра, временно е ограничено движението за тежкотоварни автомобили по пътя Батак - Доспад и Белово - Юндола. В зимния курорт Пампорово снеговалежът продолжи през целия ден. На територията на Смолянска област пътищата са проходими.
В Пловдив още с падането на първите снежинки след полунощ по улиците са изкарани 6 разпръсквача на сол. Служителите на ОП „Чистота“ са обработили всички мостове, надлези и основните булеварди.
Първият снеговалеж в Пловдив създаде лек проблем за "Локомотив Пловдив'. В почистването на терена за мача от междинния кръг с Монтана, се включиха дори затворници от пловдивския затвор.
С оглед на минусовите температури, които се очакват утре сутрин, са взети мерки, за да няма заледени участъци, както и тротоари.
Иван Стоянов – директор на ОП „Чистота“ Пловдив
"Направихме график за обработване на пешеходните зони, през нощта ще се обработват и пешеходните зони с калциев хлорид, а пътните артерии - със сол."
През нощта нахлуването на още по-студен въздух ще продължи, а утре температурите ще бъдат почти без дневен ход в интервала от -2 до 2 градуса.
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)