ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Родители с проект за център за деца с увреждания

bnt avatar logo от Петър Дойкински
A+ A-
Чете се за: 00:29 мин.
Още

Родители искат във Варна да бъде разкрит център, където децата със специални образователни потребности да получават целия спектър от социални услуги. Идеята е в него да има психолог, специален педагог и рехабилитатор. Родителите са обединени в сдружение “Дари усмивка”, което работи активно за разрешаване на проблемите на децата с увреждания. Според тях центърът е необходим и за да бъдат интегрирани децата по-лесно в училищата и в детските градини.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Родителите от сдружение “Дари усмивка” имат нужда от подкрепа. Те се надяват Общината да им предостави място за центъра, за което са готови да плащат наем.

Димитричка Минкова, председател на сдружение “Дари усмивка”: "От там нататък всичко друго ние сме готови със специалистите. Говорили сме с всички специалисти, които имат желание да работят."

Димитричка Минкова е майка на дете с увреждане. 8-годишното момче посещава масово училище с помощта на социален асистент.

Димитричка Минкова, председател на сдружение “Дари усмивка”: "Нямаме достъпна среда, това е истината. Тези деца, ако не ходят на училище и ние не ги изкараме, те просто ще си седят в къщи и никой няма да ги вижда."

Засега сдружението обединява около 20 родители, които обменят опит и идеи. Готови са да работят съвместно и с други сдружения, които имат за цел да интегрират децата със специални образователни потребности.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?