Ден преди Българската телеграфна агенция да навърши 120 години, президентът Румен Радев беше гост на редакционния съвет на най-старата българска медия.
Държавният глава пожела на журналистите от агенцията да бъдат еталон за качествена журналистика във времената на фалшиви новини, гръмки заглавия и измислени герои. Както всички членове на Редакционния съвет, и президентът получи справка с темите за деня. Завеждащите редакция съобщиха основните събития, които ще бъдат проследени. Генералният директор Максим Минчев обясни, че всеки ден БТА пуска много информации, като по време на избори броят им средно на ден достига до 3 хиляди.
Максим Минчев -ген. директор на БТА: Надявам се да получите информация за това как се раждат новините в БТА и оттам в цялата страна. Тук отгоре съм сложил един печат „вярно с оригинала“ - това е символът на нашата работа и знакът на работа на БТА.
Плодовете и зеленчуците поевтиняват на борсите, цените на храните тръгнаха надолу
Очевидци разказват за трагедията на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима
Очевидци разказват за трагедията на „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима
Лъч надежда: Вече и жени без партньор имат право да кандидатстват за инвитро
100 дни война в Близкия изток: Преговорите САЩ-Иран остават блокирани