42-рата Национална джаз среща започна тази вечер в Русе. Тя събира български и чуждестранни музиканти и отново ще превърне града в столица на джаза през следващите 3 дни.
Концертът в голямата зала на Доходното здание, започна преди около час. На сцената са Ангел Заберски – пиано, Михаил Йосифов – тромпет, Стоян Янкулов на барабаните, Борис Петров – саксофон и Борис Таслев – контрабас. Иначе казано – изключително изтънчен старт на Националната джаз среща в Русе.
Залата е пълна, както винаги, когато тук звучи джаз, защото русенци са известни с обичта си към този стил музика. Тук от днес до 18-и ноември ще гостуват утвърдени имена от света на джаза. Сред тях са и Антони Дончев, Росен Захариев, група „Хоризонти“ от Франция, българо-френска група с Маги Алексиева и гостите от Испания – група „ПАТАКС“. Нека да кажем още, че първото издание на фестивала в Русе се организира през 1975 г. от доайена на българския джаз Петър Петров – Парчето, който почина през януари 2013 година.
След смъртта му художествен ръководител на джаз форума стана неговият син Борис Петров. И така, Русе ще е под магията на джаза цели три дни. Позволете му да ви омагьоса, като дойдете. А сега ви оставям с малко атмосфера от Ангел Заберски квинтет.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван