Обвиненият за побоя на столичния бул. "Черни връх" Симеон Христов излиза от ареста срещу 2 хиляди лева гаранция. Инцидентът стана във вторник, след катастрофа, при която пострада жена му.
Съдът прецени, че има достатъчно доказателства, че Христов е удрял Георги Милев с юмруци в главата. Посочи също, че извършеното е в драстично противоречие с общоприетите норми. Въпреки това - няма основание за арест, защото престъплението е леко и се наказва най-много с три години затвор. Освен това Христов е неосъждан.
И дори да бъде признат за виновен - ще трябва да бъде освободен от наказателна отговорност и наказан с глоба. Христов е подсъдим в специализирания съд за участие в престъпна група за източване на ДДС. По това дело също е с гаранция 2 хиляди лева.
МВР издирва Симона Пейчева във връзка с разследването за смъртта на бизнесмена от Банкя?
По-голяма защита при „делата шамари“: Какво предвиждат предлаганите от правителството промени?
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова разпореди проверка по разследването за ВиК - Бургас
Румен Радев с остри критики към прокуратурата: Разследвания за корупция се възпрепятстват
Вълна от съпричастност: Жените военнослужещи с акция за лечението на Анастасия Дункина
Божидар Божанов за президентските избори: Имаме за цел не да достигнем до тяснопартийна кандидатура, а до обединяваща