Заместник-министърът на здравеопазването Ваньо Шарков заяви, че на 30 август ще има среща между ръководствата на болниците, в които ще се въвежда пръстовият идентификатор, и НЗОК. Срещата е, за да се изчистят евентуални проблеми около въвеждането на новата система. Целият месец септември, уточни Шарков, ще бъде тестов за лечебните заведения при въвеждането на системата за пръстова идентификация.
Ваньо Шарков, зам.-министър на здравеопазването: Идеята е при всяка необходимост да се провеждат такива срещи, за да може целия този тестови период през септември месец, също да могат да бъдат анализирани всички възможности, както за подобряване на системата, както и за премахване на някакви затруднения. До момента няма сигнали за някакви проблеми. В същото време се водят разговори да бъдат направени някакви корекции, да бъде съкратено времето, което е необходимо за първоначалната идентификация. IT специалистите казват, че 10 секунди е времето, което е необходимо за тази идентификация. Ще видим след като мине този тестови период. Всички възможности ще бъдат анализирани и каквото е необходимо, ще бъде коригирано.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?