Български ученици отново се представиха отлично на международно състезание по математика в Хонг Конг. В надпреварата взеха участие три отбора. Софийската математическа гимназия, 125 училище "Боян Пенев" и бургаската математическа гимназия. Те се съревноваваха с 40 отбора от 24 страни и успяха да извоюват осем медала в индивидуалното класиране - 1 златен, 4 сребърни и 3 бронзови, един сребърен и един бронзов - в отборното класиране.
12 годишният Ангел Райчев от столичното 125 СОУ "Боян Пенев" получи максимален брой точки на състезанието, което му донесе златен медал. Училището се кичи с тази слава за втори път, след като през 2010 г. Георги Гуляшки също изкара 15 точки от възможни 15. Ангел се явява за трети път на състезанието и е вторият българин в историята на състезанието, който печели златото. Какво означава този медал за малкия математик с големи успехи.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?