30 представления и 36-часов театър без прекъсване. Поканата идва от студентите в НАТФИЗ по случай традиционния им театрален маратон, който тази година е посветен на 140-та годишнина от рождението на техния патрон - Кръстьо Сарафов. Входът е свободен и всеки, изкушен от театралното изкуство, може не само да гледа постановките, но и да надникне зад кулисите на театралната академия.
Ежегодни маратонци, изкушени от театъра и близки на бъдещите актьори седнаха на първите редове пред сцените, които раждат новите таланти.
- Тук е дъщерaя ми. За първи път я виждам и толкова много ми хареса.
- От един момент можеш да влезеш в друг. Хората, които нямат възможност да ходят на театър редовно, могат наведнъж да си вземат от тази енергия, която създават.
Старт на театралния уикенд дадоха четвъртокурсниците на проф. Снежина Танковска. На сбогуване с академията абсолвентите показаха наученото в "Любов и информация" по Керил Чърчил.
Иван Станчев, студент: Има някакво недоразумение, което се получава май в съвремието между любовта, информацията. И насилието се появява.
Надя Керанова, студент: Това са ни предпоследните представления заедно и няма как да не се опиташ да вложиш не всичко от себе си, а ако може два пъти по всичко.
Театралният маратон ще продължи до 22 ч. утре вечер. Входът е свободен, а на финалната прави ви очаква "Ателие". В главната роля: класът на Стефан Данаилов.
Вагнеровият фестивал във фокуса на годишната среща на "Опера Европа" в Амстердам
Политически престрелки на фона на войната в Близкия изток и в навечерието на предизборната кампания
Румен Радев заяви, че има ясна посока за разграждане на олигархичния кръг
Двама души загинаха, а четирима са тежко ранени при жестока катастрофа край Радомир (СНИМКИ)