Традиционният събор на феновете на най-старото соцвозило „Москвич” събра във Враца над 50 екипажа от цялата страна. Ретро автомобилите пристигнаха на собствен ход и в отлично техническо и естетическо състояние.
За да докажат, че москвичите имат място по нашите пътища и през 21 век и отговарят на нормите за безопасно движение, феновете пътуваха със своите семейства и близки приятели. Пловдивчанинът Асен Мартинов току-що е преминал годишния технически преглед и подчерта, че колата му не замърсява околната среда.
Асен Мартинов, Пловдив: Това специално е „Москвич 408”, произведен през далечната 1967 година, сега прави юбилей от 50 години и аз съм горд, че 50 години след като е излязъл от завода изглежда добре.
Въпреки че резервни части се намират трудно, любовта на феновете прави и невъзможното да дава втори живот на класическото соцвозило. Автомобилът на Асен може да се похвали и със сравнително по-малък разход на гориво – 8 на сто.
Асен Мартинов: - Само екзотика ли е вече Москвич-ът, как се държи на пътя? – Той се държи много добре, кара се нормално и не създава проблеми на останалите участници в движението.
Стефан Панделиев, Капитан Андреево: Това не може да се каже с думи, трябва да се почувства. Колата ми е от 1960 година. Колко вдига – 100-120, но поддържа около 80, разходът е 9-10.
Без да вдигат шум и дим, ветераните на четири колела преминаха на парад по улиците на Враца.
Мечът на Люк Скайуокър от „Империята отвръща на удара“ бе продаден за 3,75 млн. долара
Отварят за посетители галерия "Аполон" в Лувъра - обект на зрелищния обир през октомври
Револверът, който премиерът Радев получи от Анкара, вече е изложен в Музея на МВР
Гърция се надява планината Олимп да бъде включена в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Рожден ден на "По света и у нас" - 66 години от излъчването на първата емисия
Иран предупреди България заради разполагането на американски самолети на наша територия
Комисията по отбрана одобри разполагането на 8 американски самолета и на 250 военни на летище Безмер