Външният министър Екатерина Захариева привиква турския посланик Хасан Улусой днес заради изказването му от събота при откриването на нов завод за автомобилни части край Кърджали. Тогава дипломатът обвърза увеличаването на турските инвестиции в България с изучаването на турски език.
Думите му станаха повод за остра реакция от страна на премиера, президента и държавните институции. Външно министерство излезе със специално съобщение, в което отбеляза, че изказването на посланика не е в съзвучие с установените добросъседски отношения. А от турското посолство в София обясниха, че думите на дипломата са били изопачени.
;Любомир Кючуков, директор на Института за икономически и международни изследвания: България трябва да търси максимално позитивни отношения държава-държава с Турция, но не бива да позволява намеса на турската държава в българското общество. Нещо, на което сме свидетели.
Петър Петров, "Възраждане": Милиони се въртят в купуването на гласове – очакваме реални действия от МВР
Заседание на правната комисия - нов опит депутатите да разгледат Закона за лобизма
ЦИК определя чрез жребий номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите
Андрей Гюров и Урсула фон дер Лайен обсъдиха четвъртото плащане за България по ПВУ
ЦИК определя чрез жребий номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите