Жителите на Големо село настояват населеното място, което сега е част от община Бобов дол да се присъедини към община Дупница. Инициативен комитет от селото вече е събрал необходимите 190 гласа за да се проведе референдум, с който да реши дали Големо село може да премине към община Дупница. Жителите недоволстват от липсата на инвестиции от страна на Община Бобов дол в селото, от високите данъци, които плащат, както и от отдалечеността им от административния център. Според жителите, ако селото стане част от община Дупница ще бъдат отпускани повече пари за ремонти в населеното място, освен това смятат, че ще плащат по-ниски данъци.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души