Жителите на Първомай блокираха международния път София - Истанбул с настояване да бъде изграден автомобилен подлез под железопътната линия в града. При модернизирането на скоростната линия, Националната компания "Железопътна инфраструктура" е изградила 7 съоръжения за пресичане на релсите, но те са неизползваеми, казват хората. Има надлез, който е стръмен и опасен за преминаване.
От жп компанията казаха за "По света и у нас", че им предстои среща с кмета и жителите на Първомай.
Ако казусът не се реши, хората се заканиха да блокират влака между Свиленград и Истанбул.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
При акция в Созопол: Полицията иззе голямо количество райски газ и кокаин
След трусовете във Венецуела: Измеренията на човешката трагедия и хуманитарната криза
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"