1043 дни по-късно: Марк Маркес отново е победител в състезание от MotoGP

Хорхе Мартин и Педро Акоста допълниха изцяло испанския подиум на домашното Гран при на Арагон.

Марк Маркес
18:34, 01.09.2024

Марк Маркес спечели първата си победа в клас MotoGP от 1043 дни насам, завършвайки по категоричен начин на първото място в Гран при на Арагон от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

31-годишният състезател на Дукати доминираше през целия уикенд и след спринтовата победа, той завърши първи и в пълното състезание.

Последната победа за легендарния испански пилот бе в Гран при на Емилия-Романя през 2021, когато той все още караше за оригиналния си тим Repsol Honda.

Маркес финишира с 4.789 пред сънародника си Хорхе Мартин, който се отърси от проблемните първи състезания в Арагон и увеличи преднината си на върха в класирането по пилотите. Педро Акоста допълни изцяло испанския подиум, като остана на 14.904 секунди от първенеца в днешния ден.

Мартин е лидер в класирането с актив от 299 точки и води с 23 пред Франческо Баная, който отпадна от състезанието след катастрофа с Алекс Маркес в завой номер 12. Марк Маркес е трети с 229 точки и 70 по-малко от лидера.