Лекари се борят за живота на 16-годишно момче, поразено от волтова дъга в района на Сточна гара във Варна. Момчето е настанено в болница с 50% изгаряния.
По първоначални данни младежът се е качил върху вагон и е ударен от волтовата дъга. Служител на гарата разказал, че видял група деца около влакова композиция, но докато ги предупреди за опасността, видял как едното от тях се качило по стълба върху вагона.
Предполага се, че момчето е искало да си направи селфи. През последните 2 години 9 души са пострадали от волтова дъга в района на ЖП гари и линии в страната.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг