242 са установените случаи на заразените с коронавирус у нас. 22 са новите положителни проби от вчера.
Четирима са излекуваните, три са фаталните случаи. Според информацията представена от Националния оперативен щаб, математическият модел на експертите от БАН сочи, че доказаните положителни проби са 22 на фона на 11 заразени.
Очакванията са в рамките на от 4 до 6 седмици да се намерят надеждни бързи тестове. Според щаба, в този момент подобен скрининг е безсмислен. Той ще бъде полезен в периода на отминаване на епидемията.
В същото време болниците от цялата страна подготвят отчет за възможностите си за прием на заразени пациенти. 40 са пациентите с коронавирус настанени в лечебни заведения.
Очаква се министърът на здравеопазването да издаде заповед за промяната в срока на болничните на "доказано излекуваните". Вместо 14, те ще получават 28 дни домашен стационар.
"Не може да бавите решения с години": Бащата на Сияна поиска оставката на председателката на ВКС
„Андре Шение“ открива 55-ото издание на Фестивала на оперното и балетно изкуство в Стара Загора
Служители на НОИ от цялата страна протестираха с искане за 20% увеличение на заплатите
125 години от основаването на "Пирогов": В болницата работят над 2500 души
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)