Учениците от 1-ви до 6-и клас, както и 8-и, 9-и и 11-и клас започват втория срок присъствено след междусрочната ваканция.
Присъственото обучение в софийските училища се провежда с тестване веднъж седмично, като щадящи тестове са осигурени да всички училища в града. Без тестване влизат учениците със сертификати.
"При нас се връщат пет випуска - 5-и, 6-и, 8-и, 9-и и 11-и клас - тоест, очакваме около 800 деца. От 6.50 до 7.00 ч. влизат децата, които трябва да се тестват. Те започват да се тестват в класните стаи от 7.10 до 7.25 ч., а след 7.15 до 7.30 ч. влизат учениците със зелен сертификат. Така избягаме струпването на много деца на входа и се провежда много бързо тестването", обясни в "Денят започва" директорът на Софийската математическа гимназия Антоан Тонев.
Коридорите са разделени двупосочно, също така се следи паралелките да не се засичат в часовете по физическо. Над 450 ученици от СМГ имат валиден зелен сертификат, но повечето от тях са дванадесетокласници и днес няма да се върнат в училище.
Над 70% от педагогическия персонал има зелен сертификат като над 60% са ваксинирани и около 10% са преболедували, уточни директорът на гимназията.
Вижте повече в прякото включване
Гледайте още от "Денят започва"
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра