7,58% е избирателната активност към 10.00 часа, съобщиха от ЦИК. През 2017 г. тя е с 1 процент по-ниска - тогава е била 8,44.
ЦИК след обсъждане реши да прекрати гласуването с машини в целия изборен район Велико Търново заради възникналите проблеми там. При преброяването на гласовете - водещо начало ще бъде номера на партията или коалицията. Преференциите също ще бъдат зачитани.
В Бургас били предоставени черни химикали, но са подменени. На места е гласувано с черни - те ще се зачетат само в тази секция.
Има сигнали за агитация в социалните мрежи, но те не подлежат на контрол, защото не са медийни доставчици.
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След акция край Сливен: Дрон засне камиони в нарушение на АМ "Тракия", три тира са спрени от движение (СНИМКИ)
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач