Ахил на баскетболната легенда Георги Младенов е новият шампион в ББЛ Б група

ахил баскетболната легенда георги младенов новият шампион ббл група
Снимка: ББЛ
20:03, 04.06.2023

Отборът на Ахил спечели титлата в ББЛ Б група през този сезон. Тимът завърши първи на Националните финали в Стара Загора, след като в мача за златото се наложи убедително над Карпополис със 75:46.

Медалът е втори за победителите след второто място на Купата, а с успеха тимът на Георги Младенов взе и реванш от своя съперник за загубата на финала в регион Запад.

След размяна на кошове на старта Ахил взе инициативата и след десет минути игра се откъсна с 23:8. Карпополис се доближи на 7 през втория период, но нова силна серия за съперника увеличи аванса му на почивката при 45:24.

След паузата играта бе доста по-равностойна, като Ахил поддържаше разлика над 20 точки и спечели убедително.

Павел Тодоров бе най-резултатен за успеха с 28 точки. Георги Кучков реализира 18 точки, с 12 и 9 борби е Йордан Кирилов.

Над всички за съперника бе Веселин Веселинов със 17 точки и 11 борби, Тодор Петров записа 13 точки и 13 борби.