Академик (Пд) започна с победа във втората фаза на Балканската лига

20:46, 03.03.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Баскетбол
академик започна победа втората фаза балканската лига

Академик (Пловдив) победи като гост Куманово 2009 (Северна Македония) с 87:70 в мач от група "G" на Балканската баскетболна лига за мъже. Българският тим допусна само две загуби в първата фаза на турнира и те бяха именно от този отбор. Академик направи серия от 13:3 в първата част, а малко по-късно преднината на отбора достигна 16 точки. В началото на второто полувреме домакините подобриха играта си и стопиха изоставането си до 3 точки, но серия от 10:2 за гостите в рамките на две минути отново направи преднината им двуцифрена. До края Академик нямаше проблеми и спечели мача. Българският тим вкара 13 тройки от 25 опита срещу 7 от 23 за домакините.

Васил Бачев се отличи за победителите с 24 точки, от които 5 тройки. По 15 точки отбелязаха Йере Вучица (7 борби) и Тони Гуджино (9 борби), а с 11 точки и 7 асистенции завърши Джахи Карсън. За Куманово Бранислав Джекич се отчете с 16 точки и 7 борби, а Кори Рейли Рос вкара 11 точки. В следващия си мач от турнира Академик Пловдив е домакин на Куманово 2009 на 25 март.