баскетбол Левски
Снимка: БФБ
23:34, 21.03.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Академик загуби домакинството си на Левски в среща от втория етап на Балканската лига с 89:77, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.

Академик стартира чудесно двубоя и поведе с 26:19 след първата четвърт. Във втората част пловдивчани се наложиха с 23:21 и така на полувремето резултатът беше 49:40 за отбора на Академик.

Третата четвърт завърши след 26:13 за Левски и гостите водеха с 66:62 след решителната последна четвърт. В последната четвърт Левски се наложи с 23:15 и така спечели двубоя с 89:77.

За Академик най-резултатен стана Дайшон Найт с 19 точки, 15 добави Николай Николов, а Васил Бачев завърши с 14 точки.

За Левски Джошуа Паркър бе най-резултатен с 20 точки.

На 24 март Академик ще играе срещу Рилски спортист в четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Мачът ще се играе в Ботевград.

Играчи на Локомотив Пловдив посетиха откриването на клуб за деца със синдром на Даун