Академик (Пловдив) с втора поредна победа в Балканската лига

академик пловдив втора поредна победа балканската лига
Снимка: БФ Баскетбол
21:42, 14.10.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Финалистът от миналогодишното издание на Балканската лига Академик (Пловдив) записа втора поредна победа в турнира. Пловдивчани победиха със 78:68 черногорския Ибър като гост.

В първата част домакините успяха да спечелят с 22:14. Втората четвърт пловдивчани се наложиха с 19:15 и на полувремето резултатът беше 37:33. Третата част приключи при 25:23 за момчетата на Йордан Янков и така преди последната четвърт Академик беше категоричен и след 20:8 приключи мача в своя полза със 78:68.

Във вторник Академик се справи и със Сигал (Прищина) като гост с 94:85 и стартира с победа в Балканската лига.

Пловдивчани поведоха в класирането на група "А" с две победи от два мача.

В понеделник те приемат Берое във втория кръг на НБЛ. Двубоят е и първо домакинство през новия сезон за Академик.

Хебър продължава напред в Шампионската лига след драма със "златен гейм"