Академик (Пловдив) с втора загуба в Балканската лига

13:37, 14.01.2021
Чете се за: 00:33 мин.
Европейски баскетбол
академик пловдив втора загуба балканската лига

Баскетболният Академик (Пловдив) допусна домакинска загуба от гостуващия тим на Куманово с резултат 79:96 в среща от 10-ти кръг на балканската лига. До този момент отбора на Йордан Янков има само две загуби в лигата и двете от северномакедонския тим.

От самото начало отбора на гостите взе преимущество и с изключение на няколко момента в които домакините се приближижа до равенството.

На полувремето отборите се оттеглиха в съблекалните с резултат 41:47 в полза на гостите от Северна Македония.

Второто полувреме започна обещаващо за Академик, като на няколко пъти се доближаваха до равенство, но така и не успяха да поведат в резулта. Слабата успеваемост от тройката в днешния мач беше ключова за загубата на пловдивчани, едва 28% (8/29).

За Куманово най-резултатен бе Кори Рейли-Рос с 21 точки. 212 сантиметровият център на Куманово Александър Андреевич завърши с дабъл-дабъл 14 точки и 12 борби. С по 12 точки се отчетоха Горян Марковски и Ненад Зичевич.

За домакините от града на Марица Обрад Томич вкара15 точки и 7 борби, Николай Титков 14 точки, Йере Вучица се разписа с 13.