Ал Хилал спечели Суперкупата на Саудитска Арабия след обрат над Ал Насър

Кристиано Роналдо откри резултата, но шампионите стигнаха до обрат.

Ал Хилал
10:39, 18.08.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Ал Хилал спечели за пети път Суперкупата на Саудитска Арабия по футбол след победа с 4:1 над Ал Насър.

Шампионите на страната изоставаха на почивката на мача, но през второто полувреме не оставиха съмнение в това, че са по-добрият отбор на терена.

Вицешампионът Ал Насър откри резултата минута преди края на първата част чрез звездата си Кристиано Роналдо. Португалецът бе точен след чудесен пас на Абд ел Рааман Гариб.

Вторите 45 минути на срещата обаче бяха изцяло за тима на Ал Хилал, който вкара и четирите си попадения в рамките на 17 минути. В 55-ата Сергей Милинкович-Савич изравни за 1:1, а чрез голове на Александър Митрович в 63-ата и 69-ата минута шампионите взеха комфортен аванс от 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено от бразилеца Малком три минути по-късно, като така Ал Хилал защити трофея си от миналата година.

Мъж загина, а жена е с опасност за живота след тежка катастрофа пътя Ямбол - Сливен