Парковете в София останаха почти пусти въпреки топлото време в първия ден на уикенда.
Заради противоепидемичните мерки и наложената забрана за безцелни разходки алеите са празни, а от обичайните гледки на пиещи бира младежи по пейките няма и спомен. Единствено могат да се забележат собственици на кучета или велосипедисти, които обаче се движат предимно поединично.
Входовете пък са преградени с полицейски ленти, а патрули следят стриктно за спазването на забраните.
Въпреки че има много недоволни от мерките, голяма част от хората проявяват разбиране.
От както е в сила извънредното положение вече стотици глоби са наложени за нарушение на забраната в цялата страна. Първоначално санкцията бе в размер на 5 000 лева, но на извънредно заседание в началото на седмицата парламентът е намали на 300 лева. Ако нарушението е повторно, сумата скача на 1000 лева.
Актьорът Хавиер Бардем остави отпечатъците си пред Китайския театър в Холивуд (СНИМКИ)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите