Александър Георгиев с 18 спасявания при успех на Колорадо Аваланч в дербито срещу Ванкувър Канъкс

александър георгиев спасявания успех колорадо аваланч дербито ванкувър канъкс
11:48, 14.03.2024

Вратарят с български корени Александър Георгиев отрази 18 удара, за да помогне на своя тим Колорадо Аваланч да стигне до победа с 4:3 след продължение срещу Ванкувър Канъкс като гост в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ).

Двубоят започна по-добре за домакините, които след първата третина имаха преднина от два гола благодарение на Джей Ти Милър и Иля Михеев.

В началните минути на втората част Никита Задоров направи резултата 3:0 в полза на Канъкс, но секунди преди края на периода Мико Рантанен върна надеждите на гостите, намалявайки техния пасив.

Решителната трета част продължи възхода на Аваланч, като отборът съумя да се добере до равенството 3:3 след попадения на Нейтън Маккинън и Рос Колтън, които вкараха мача в продължение.

Половин минута след началото на допълнителния период Валери Ничушкин вкара куриозен гол, за да оформи пълния обрат за състава от Колорадо и така осигури на Аваланч пети пореден успех в НХЛ.

С тази победа Александър Георгиев и съотборниците му събраха 89 точки, с които се върнаха на второто място в Западната конференция, в която лидер продължава да бъде Ванкувър Канъкс с 92 пункта.