11:32, 09.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.
александър георгиев отрази седем дузпи успех колорадо нхл
Снимка:

Руският вратар от български произход Александър Георгиев направи 38 спасявания, за да помогне на своя тим Колорадо Аваланч да надиграе с 4:3 като гост Ню Йорк Кингс в среща от редовния сезон на НХЛ.

След нулева първа третина Денис Малгин и Алекс Нюхук осигуриха преднина от два гола на гостите от Колорадо още в началните минути на частта. Домакините отговориха с попадения на Адриан Кемпе и Виктор Арвидсон и по този начин всичко в двубоя трябваше да се реши в хода на последната трета част.

В решителната третина обаче Брад Хънт и Денис Малагин отново бяха точни за действащите шампиони в НХЛ, за да осигурят преднина на своя тим от 4:2, а до края Кемпе върна едно попадение за "кралете", но въпреки това те не успяха да избегнат своята пета загуба в последните седем срещи.

В класирането Колорадо Аваланч заема 3-о място в Западната конференция с актив от 102 точки, колко има и тимът на Далас Старс. Лос Анджелис Кингс пък се намира на 6-а позиция със 100 пункта.

Над 1,5 млн. пътници са преминали през летище София за първите 3 месеца на годината
Патриарх Неофит: Нека мирът и благодатта на нашия Господ Иисус Христос да бъдат с всички нас