Александър Николов и Лубе Чивитанова отпаднаха от плейофите на италианската Суперлига

Българският волейболен национал бе най-резултатен за своя отбор

23:52, 27.03.2024
Чете се за: 01:12 мин.
александър николов неговият кучине лубе чивитанова отпаднаха турнира купата италия

Александър Николов и Лубе Чивитанова отпаднаха в четвъртфиналите на италианската волейболна Серия А1. В решителен пети двубой от серията тимът отстъпи на Минт Веро Волей (Монца) с 1:3 (23:25, 23:25, 25:20, 22:25).

Българският волейболен национал бе най-резултатен за своя отбор, редом с Марлон Янт Ерера. Двамата отбелязаха по 19 точки.

В зала "Еуросуоле Форум" равенството в първия гейм се запази до 21:21, преди гостите да спечелят частта. Във втората част двата тима си разменяха серии от поредни точки, но отново гостуващият отбор имаше последната дума.

Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини водеха през цялото време в третия гейм и намалиха изоставането си. Четвъртата част обаче отново бе на сметката на гостите, които заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен за победителите бе Стивън Маар с 22 пункта.

На полуфиналите Монца ще премери сили с шампиона Трентино, който спечели серията си срещу Модена с 3:0 победи.