Александър Везенков е финалист в Гърция

везенков белсти нова победа олимпиакос гърция
08:52, 05.06.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Олимпиакос победи Промитеа със 106:69 точки в мач от полуфиналната серия на гръцкия баскетболен елит. Отборът от Пирея се класира на финал, след като затвори серията с 3:0 победи. Българският национал Александър Везенков регистрира 12 точки и 3 борби за 18:29 минути игра.

Гостите отбелязаха първите 3 точки в двубоя, но възпитаниците на Георгиос Барцокас отговориха с 11 поредни точки. "Червено-белите" имаха двуцифрена преднина от 11 пункта още при резултат 20:9. На почивката те вече водеха със 17 точки - 50:33.

След паузата и двата отбора записаха най-резултатните си части. Играчите на Макис Ятрас се опитаха да се върнат в двубоя, вкарвайки 20 точки, но домакините бяха по-резултатни с цели 30 пункта. В заключителните минути на сблъсъка Александър Везенков и съотборниците му поведоха с 40 точки, преди крайното 106:69.

Най-резултатни в мача бяха Тайлър Дорси и Шакийл Маккисик от отбора на победителите с по 16 точки.

В спор за титлата Олимпиакос ще се справи срещу победителя от другия полуфинал. Панатинайкос води на Лариса в серията с 2:1 победи.