Ана Коракаки спечели квалификацията на 10 метра пистолет на турнира в София

16:14, 11.02.2023
Чете се за: 01:40 мин.
ана коракаки спечели квалификацията метра пистолет турнира софия

Гъркинята Анна Коракаки спечели убедително квалификацията в дисциплината 10 метра пистолет по време на Международния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие в София.

Олимпийската шампионка от Рио Де Жанейро 2016 завърши с резултат 586 точки, оставяйки зад себе си българката Мирослава Минчева от клуб "Светкавица Търговище" с 570 пункта.

Трета в днешната квалификация пък се нареди сребърната ни медалистка от Токио 2020 Антоанета Костадинова, която приключи с резултат от 566 пункта.

Място в утрешния финал на надпреварата заслужиха още Адиел Илиева, Кристина Мосчи (Гърция), Полин Златева, Лидия Ненчева и Гинка Лазарова.

В същото време при девойките на пистолет златото спечели Магдалина Стаменова, следвана от Мария Атанасова и Виктория Венчева.

На 10 метра пистолет при юношите триумфира Димитър Тодоров, а в призовата тройка се наредиха още Борис Тузликов и Петър Иванов.

Призьорите и в двете състезания бяха наградени от председателя на Български стрелкови съюз Елка Васева.

БСП изключи членове на партията, които опорочиха началото на Конгреса
Джулия Терзийска се класира за финала на турнира от веригата UTR Pro Tennis Tour в Благоевград