Ансамбълът на България за девойки спечели още два медала на турнира по художествена гимнастика в Тарту

девойките българия две втори места международния турнир мiss valentine тарту
Снимка: БФХГ
09:55, 26.02.2023

След спечеления златен медал в многобоя в петък, в събота ансамбълът по художествена гимнастика за девойки на България в състав Ванеса Емилова, Ева Емилова, Андреа Иванова, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Цветейоана Пейчева спечели още два медала във финалите на уредите.

На 5 топки бяха абсолютно безапелационни и с оценка от 31.700 грабнаха златния медал. Втори останаха домакините от Естония, а трети се наредиха състезателките на Финландия.

В композицията с 5 въжета допуснаха някои неточности и о оценка 26.950 спечелиха сребърния медал. Лидерската позиция заеха представителите на домакините, а трети са девойките от Литва.

Турнирът "Miss Valentine 2023" в Тарту (Естония) е първо състезание за девойките.

Гребецът Илиян Стоилов в "Аз съм" - 26.02.2023 г.