Ансамбълът ни остана без медал във финала на пет обръча на Световната купа по художествена гимнастика в София

ансамбълът остана без медал финала пет обръча световната купа художествена гимнастика софия
Снимка: startphoto.bg
14:57, 14.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Българският ансамбъл по художествена гимнастика се нареди на 6-о място във финала на пет обръча по време на състезанието от Световната купа, което се провежда в София.

В столичната зала "Арена София" Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева, които вчера спечелиха бронз в многобоя, допуснаха отново грешки по време на изиграването на съчетанието и в крайна сметка заслужиха оценка от 34.000 точки.

Това отреди на момичетата на Весела Димитрова 6-а позиция в крайното подреждане на този уред, но все пак те ще имат шансове да се преборят за медал по-късно днес по време на финалите на три ленти и две топки.

Иначе шампион на пет обръча стана съставът на Израел, който получи за изпълнението си 38.850 пункта и така грабна втората си титла от надпреварата в София, след като вчера триумфира и в многобоя.

Подиумът днес допълниха отборите на Бразилия (34.600 точки) и Италия (34.200 точки).

Протест в София срещу ускоряване на големите инфраструктурни проекти
Драгомир Драганов и Владимир Вълков ще ръководят първите полуфинални срещи за Купата на България