Сезонът на протестите започна. "Възраждане" напуснаха парламента и обявиха, че ще влизат в него само когато се разглеждат важни законопроекти. Днешният протест на партията започна преди час и се провежда пред Българската народна банка с искане за оставка на правителството.
Петър Волгин, евродепутат от "Възраждане" посочи, че най-важната тема в момента е за войната и за мира. По думите му в Брюксел има много войнствени гласове и много хора, които искат да вкарат Европа във война.
"Искат да направят така, че тази война да излезе от рамките на Украйна и да завземе целия европейски континент. Протестът тук, освен за сваляне на правителството, е за това да не бъде допуснато България да бъде вкарана във войната", каза Волгин.
Вижте повече в прякото включване на Петър Желев
Напрежение в Стамболийски: Хората не искат да се гори боклук в бившия хартиен завод
Собственици на имоти в “Елените” ще обжалват акта за незаконен строеж на ДНСК
Катастрофа между лек автомобил и полицейска кола блокира движението на Подбалканския път
Точният момент за американските санкции: Кой какви алтернативи ще търси?
Сблъсък в парламента заради „Лукойл“: Опозицията вижда обслужване на олигархични интереси
Елин Пелин забрани празнуването на Хелоуин в училищата, детските градини и читалищата