Арда и ЦСКА 1948 поделиха по точка след нулево равенство

След това равенство двата отбора запазват шансове за класиране на бараж за Лигата на конференциите.

Арда Кърджали ЦСКА 1948
Снимка: Startphoto.bg
19:44, 20.05.2024

Отборите на Арда и ЦСКА 1948 не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в Кърджали. Двубоят беше от 34 кръг на Първа лига за разпределени на позициите между седма и десета.

Домакините започнаха активно срещата и още в третата минута Борислав Цонев шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Петър Маринов изби.Две минути след това Цонев пробва късмета си с изстрел от пряк свободен удар, но топката се отби в стената.

След близо четвърт час игра Деян Лозев центрира в наказателното поле на „червените“, където Борис Тютюков би неточно с глава. В 25-ата минута Радослав Кирилов проби към наказателното поле на домакините, но шутира в ръцете на Анатолий Господинов.

Втората част започна без интересни голови ситуации, а в 68-ата минута Педриньо отправи изненадващ удар към вратата на Арда, като топката се отби в левия страничен стълб. Няколко секунди по-късно Талис изпробва мерника си от дистанция, но топката излезе в корнер.

В 78-ата минута Педриньо стреля от статично положение, но удари напречната греда. Това беше и последната опасност в двубоя.

След това равенство двата отбора запазват шансове за класиране на бараж за Лигата на конференциите. Арда има 45 точки, докато столичани са с точка повече от днешния си противник на седмото място във временното класиране.

Николай Киров: Завършекът изглежда логичен