Арсенал постигна домакинска шампионатна победа над Уувърхемптън

"Артилеристите" остават на върха в класирането

19:03, 02.12.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Мартин Йодегард Арсенал

Арсенал победи Уувърхемптън с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Букайо Сака и Мартин Йодегард се разписаха за победителите.

Възпитаниците на Микел Артета наложиха домакински натиск на стадион "Емиратс" в Лондон и в рамките на първите 13 минути стигнаха до две попадения. Букайо Сака откри резултата, след като завърши многоходово нападение на "топчиите". Капитанът Мартин Йодегард пък получи подаване от Александър Зинченко и стреля от движение за 2:0.

Габриел Мартинели също бе близо да запише името си сред голмайсторите, но стреля в дясната греда.

След почивката опасните ситуации пред двете врати липсваха до 85-ата минута. Тогава Матеус Куня намали изоставането на "вълците" с фалцов удар.

Столичани мигновено се опитаха да възобновят аванса си от два гола, но резервата Еди Нкетия стреля в лявата греда.

Арсенал остава на челната позиция в класирането с актив от 33 точки. Уувърхемптън се смъкна до 12-ото място в подреждането с 15 пункта.

В останалите мачове от деня Брентфорд надви Лутън с 3:1, а Бърнли се наложи над Шефийлд Юнайтед с 5:0.