Арсенал постигна комфортна победа в гостуването на Борнемут

18:57, 30.09.2023
Арсенал

Арсенал победи Борнемут с 4:0 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Тимът от Северен Лондон остава непобеден този сезон.

"Артилеристите" бяха по-добрия отбор на стадион "Виталити" в Борнемут, като това си пролича в 17-ата минута. Макар да пропусна редица тренировки тази седмица Букайо Сака започна като титуляр, за да се разпише с глава от непосредствена близост.

Мартин Йодегард удвои преднината на "топчиите" от дузпа след нарушение на Максимилиан Аарънс в краката на Еди Нкетия.

След почивката възпитаниците на Микел Артета получиха правото да изпълнят нов 11-метров наказателен удар, като в този случай Райън Кристи повали Мартин Йодегард. Кай Хаверц се разписа от бялата точка, за да открие головата си сметка за лондончани след трансфера си от Челси.

В добавеното време на двубоя Бен Уайт засече с глава центриране в наказателното поле от пряк свободен удар на Мартин Йодегард, за да оформи крайния резултат.

Арсенал се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 17 пункта. Борнемут се смъкна до 18-ото място в подреждането с 3 точки.