Арсенал възкръсна на Местая и е на Финал (Видео)

арсенал възкръсна местая финал видео
16:02, 10.05.2019
Чете се за: 00:45 мин.
Лига Европа

Много по-малко драма имаше в испанския град Валенсия, където едноименният тим отпадна след втора загуба от Арсенал, този път с 2:4. По този начин "артилеристите" се класираха за първия си финал в Европа от 2006 година насам с общ резултат 7:3.

Срещата на "Местая" започна отлично за "прилепите", които бързо откриха резултата чрез Кевин Гамейро в 11-ата минута. В 15-ата френският таран пропусна невероятен шанс за втори гол, уцелвайки лошо топката на не повече от два метра от вратата на Петър Чех, а Арсенал изравни само 120 секунди по-късно с първата си по-опасна атака в мача. Александър Лаказет свали една дълга топка към Пиер-Емерик Обамеянг, който с делечен удар прониза Нето за 1:1.

Малко преди почивката Лаказате можеше да се разпише, но ударът му облиза лявата греда на стража на Валенсия.

В 50-ата минута голът на Лаказет все пак стана факт и Арсенал поведе с 2:1.

Гамейро с втория си гол в мача върна интригата в 58-мата минута, в 69-ата Обамеянг записа второто си попадение в мача, завършвайки ниско центриране на Ейнсли Мейтланд-Найлс.

Две минути преди последния съдийски сигнал габонецът оформи и хеттрика си с мощен удат от малък ъгъл за крайното 4:2.

Финалът в Лига Европа тази година ще се играе на 29 май в столицата на Азербайджан Баку.

09:13, 12.04.2024
Два късни гола във вратата на Уест Хям доближиха Байер Леверкузен до следващата фаза в Лига Европа
00:57, 12.04.2024
Рома излъга Милан на "Сан Сиро" в първия четвъртфинал от Лига Европа и взе крехък аванс преди реванша
00:36, 12.04.2024